Vzpomínky nás spojují

Domov pro seniory Krnov získal dotaci Moravskoslezského kraje pro projekt s názvem „Vzpomínky nás spojují“ v rámci Programu na podporu zdravého stárnutí v Moravskoslezském kraji na rok 2018.

Součástí tohoto projektu je mezigenerační spolupráce klientů Domova pro seniory Krnov a žáků různých základních škol na území města Krnova. Samotných schůzek seniorů s žáky bude v průběhu roku 2018 probíhat deset. Každé setkání by mělo být v duchu minulých dob, ve kterém senioři seznámí žáky s dobou jejich mládí a ukáží, čím byla tato doba zvláštní a zajímavá.
„První setkání proběhlo v pondělí 19. 3. 2018. Na půdě domova se setkali žáci osmé třídy ZŠ Žižkova 3. Tématem bylo jaro a Velikonoce. Senioři zavzpomínali a vyprávěli žákům, jak se vítalo jaro a slavili Velikonoce v dobách jejich mládí.
Nezůstalo ale jen u povídání. V rámci setkání vznikaly velkoplošné obrazy nazvané: Tulipánové záhony. Klienti a žáci společně lepili nastříhané papírové tulipány na výkresy, které budou nějaký čas zdobit prostory galerie našeho domova. Ze společného setkání vznikly rovněž úžasné fotografie v dobových krojích, které velmi připomínaly téměř zapomenuté velikonoční pohlednice.
Při fotografování se dobře bavili nejen žáci, kteří se do krojů oblékli, ale také senioři, kteří jim při oblékání jednotlivých částí krojů radili.“. uvedla p. Šárka Volná – pracovník volnočasových aktivit.
Seniory nyní čeká příprava na další sekání v dubnu s názvem: MDŽ a Den matek s ZŠ Janáčkovo náměstí. Moravskoslezskému kraji tímto velmi děkujeme, za poskytnutou dotaci. Tereza Blažčíková, vedoucí oddělení sociálního a kvality