Den seniorů v Národním památníku II. světové války v Hrabyni

V pátek 30. září 2016 byl krásný, slunečný den a my jsme se vydali na celodenní výlet. Naše cesta směřovala do NPDSV v Hrabyni, kde se konal den seniorů spojený s bohatým kulturním programem.

Měli jsme možnost nejen zhlédnout výstavu pod názvem Hrabyně včera a dnes, ale také jsme navštívili fotoateliér, kde jsme se vyfotili v dobových uniformách z II. světové války. Po dobu focení pro nás bylo připraveno malé občerstvení, které jsme po náročném převlékání do uniforem rádi uvítali a za které touto cestou pracovníkům NPDSV ještě jednou děkujeme.

Další naší zastávkou byla výtvarná dílna, kde jsme si s vzájemnou pomocí (někdo stříhal, někdo lepil, někdo podával… :-)) vyrobili na památku originální přívěšky na klíče.

Jako poslední jsme procházeli stálou expozicí NPDSV, která vyvolala u našich klientů živé vzpomínky na hrůzy II. světové války, které v závěru prohlídky okomentovali slovy: „jen ať už to nikdo nikdy nechce zopakovat“…

V závěru jsme páru řádky poděkovali v pamětní knize za velmi poučnou expozici nejen pro nás, ale hlavně pro následující generace. V poděkování jsme použili slova jedné z našich klientek, která po zhlédnutí expozice prohlásila: „DĚSIVÁ KRÁSA….“ Vydařený výlet jsme zakončili malou svačinkou na zahrádce nedaleké restaurace a vydali jsme se zpět na cestu domů…